Volné zóny aneb podniky a zařízení, které řekly ne

 21. 12. 2021  Gastro Zlin


Současná pandemická situace spolu s jejími nařízeními, podmínkami a sankcemi je přinejmenším kontroverzní. V této věci se snažíme být i my jako médium maximálně objektivní, a nikomu nestranit. Pravdou ovšem zůstává, že metodologie některých kontrol se již pomalu ale jistě sama vymyká kontrole. A to je poněkud paradoxní, že? Rádi bychom vám ale představili také jakési pomyslné hnutí podniků, které se rozhodly přistoupit k celé věci jinak.

Říkáme jim podniky ve volné zóně. Ty ve svých dveřích zcela neskrytě vítají všechny návštěvníky. Nechcete sem? Nemusíte. Chcete sem? Pak jste tu vítáni – s respirátorem, ale klidně i bez něj, S očkovacím certifikátem nebo aktuálním PCR testem. Ano. Ale opět docela klidně i bez něj.

Mantrou těchto podniků je, že respektují soukromí svých hostů. Dokonce i jejich právo na lékařské tajemství. S tímto přístupem samozřejmě můžete nesouhlasit – nicméně my osobně se domníváme, že i tato strana rovnice do diskuse o pandemii patří. Máte strach, že se snad můžete nakazit? Návštěva těchto míst je jen a pouze na vašem svobodném rozhodnutí.

My jsme se rozhodli dát tato místa na jednu přehlednou a ucelenou mapu. Provozujete restauraci nebo jiné gastronomické zařízení – a rádi byste tuto naši mapu rozšířili? Určitě se nám ozvětě.