Gastrofestival Cesta kolem světa v Kunovicích

 10. 06. 2021  Gastro Zlin


Konečně se nám po dlouhé době začíná probouzet gastronomie a s ní spojené festivaly. Jedním z těch opravdu zajímavých je gastrofestival Cesta kolem světa, který se uskuteční už tuto sobotu, 12. června, od 12 do 19 hodin v Kunovicích v areálu Jízdy králů. A na co všechno se vlastně můžete těšit? To se dozvíte níže :)

Už název napovídá, že si na tomto festivalu můžete vychutnat speciality napříč celým světem.

V zóně USA opět zaparkují pravé americké foodtrucky. Můžete si vybrat buď šťavnaté burgery, žebírka, steaky nebo hot dogy od opravdových profíků. Z rukou rodilého Španěla mohou lidé ochutnat nefalšovanou paellu s mořskými plody nebo slávky. Na stanovišti Egypta bude plněný arabský chléb, salát z lilku a rajčat nebo orientální dezert plný oříšků baklava.

Kdo je na sladké, toho určitě nasměrujeme ke stánku s pravými francouzskými crepes.

Dalším místem, kde určitě bude o co stát, je nabídka mexické kuchyně. Borci z mexického zlínského bistra nabídnou svůj hit, quesadillas, což jsou velké pšeničné placky zapečené se sýrem, pomalu pečeným trhaným vepřovým v pastor marinádě nebo s trhaným hovězím, kukuřicí, rajčaty a jalapeňo. Jako přílohu slíbili kukuřičné cheddar nachos se salsou. Těšit se můžete i na tacos v různých variantách. Mexický pestrobarevný foodtruck Tož Tacos určitě nepřehlédnete! Mnozí ho již jistě znáte ze Zlína a nebo z našich sociálních sítí.

Asijská kuchyně se svými jedinečnými chutěmi zažívá v posledních letech pořádný boom. V nabídce budou například nudlové saláty třeba s hovězím nebo s tofu. Chybět nesmí smažené jarní závitky, thajská rolovaná zmrzlina a určitě vyzkoušejte japonské koláče taiyaki. U tohoto stanoviště si pochutnají i vegetariáni a bezlepkáři.

Samozřejmostí je i pitný režim! Pivo Radegast, míchané drinky nebo víno z Vinařství Medek. A jako další zážitek stan ve stylu Oktoberfestu, takže pivo návštěvníkům natočí krásné holky v bavorském kroji a zájemci si ho můžou vychutnat i z tupláku.
 

No, rozhodně je na co se těšit :) Sledujte jejich facebookovou událost, aby vám nic neuteklo :)

Fotogalerie