Čokoládový festival 2023 přinese do Kroměříže směs sladkých chutí

 12. 01. 2023  Gastro Zlin


Čokoládový festival 2023 v Kroměříži je event pořádaný agenturou ChrisEvents. Jak už samotný název napovídá, jedná se o svátek pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, pochutnat si a případně se i přiučit nějakému tomu vaření s čokoládou.

Své stánky tady rozloží prodejci nejrůznějších čokoládových specialit a dobrot. Návštěvníci budou mít možnost ochutnat a zakoupit různé druhy čokolád u více než 40 stánků: ČokoKebab, Kamila Chocolates, Kamelie – víno z Francie, Mr. Vonka, Jablíčko, Čo-Xo, Čokoládovna Janek, Judith Sweet Art, Koruna pralinky, Marmelalada, Choklid, LaVie chocolat a mnoha dalších.

Vstupné činí 80,- Kč (50,- Kč pro seniory/ 50,- Kč pro studenty). Děti do 6 let mají na akci vstup zdarma. Zájemci mohou rovněž soutěžit o volný vstup na Kroměříž Čokoládový Festival 2023 na www.cokofest.cz.

Program nabízí ale ještě mnohem víc. Návštěvníci se mohou těšit na kulinářskou přehlídku od foodblogerky Kveta Vondrákova (Lahodnosti.cz): kreativní a zdravé vařeni s čokoládou. Děti si budou moct připravit sladké dezerty s Václavem (Mr. Vonka). Chybět nebude ani Jana Pavlusková s její famózní marmeládou.

Pokračování festivalu navíc bude probíhat také v dalších městech. Vše můžete zkontrolovat na výše uvedeném webu.

A na co se návštěvníci mohou těšit? „Letos bude v Ostravě více ochutnávek a také se uskuteční řada zajímavých soutěží, například tzv. Hra o poklad! Každý, kdo se do hry bude chtít zapojit si může u vstupu za 30Kč zakoupit zlatý čokoládový pohár. Každý pohár obsahuje klíč k pokladu, ale pouze jeden z těchto klíčů otevře truhlu s dárky od našich sponzorů a odměnou 5 000 korun!

ČokoFest bude věnován učení. Budeme se učit návštěvníky, jak vařit čokoládu. Mnoho semináře bude zřízena.

Pro děti bude opět připravený stánek s malováním na obličej, nejlepší balonkář v republice Tomáš Okurek a jeho vystoupení, stánek s malováním čokoládou a barevným pískem.

Pokud chcete ochutnat čokoládové pivo, čokoládový kebab, ovoce s čokoládou a mnoho dalšího, co si doma jen tak nepřipravíte, zapište si termín 20.– 22. 01. 2023 do svých kalendářů.

Zájemci mohou rovněž soutěžit o volné vstupy na www.cokofest.cz

Fotogalerie