Gastrofestival pro celou rodinu - to je FAMILY FOOD FEST v Napejedlích

 27. 08. 2021  Gastro Zlin


V sobotu 28. srpna 2021 se mohou milovníci gastronomie vydat do areálu Nového Kláštera do Napajedel. Uskuteční se zde totiž první ročník "FAMILY FOOD FESTU";  festival pro celou rodinu plný dobrého jídla a zábavy!

Na několika gastro stanovištích se můžou návštěvníci těšit na lákavé dobroty. Mexické speciality, jako je quesadilla, tacos, burito, nachos - v pálivé i nepálivé dětské verzi. Pravé americké burgery, na kterých si pochutnáte, jak v klasické variantě s hovězím, vepřovým, či hovězím trhaným masem, tak i ve variantě pro vegetariány. Těšit se můžete na žebírka nebo kuřecí křidýlka. "Na dětské menu bude pamatováno u každého stánku", upozorňuje na změnu oproti klasickému food festivalu" organizátorka akce Monika Ondruchová.

 

Milovníci vína můžou zakotvit u stánku vinařství Hruška a ochutnat z více než 20 druhů kvalitních vín. Ochutnat můžete také několik druhů míchaných drinků v našem Beefeater baru.  Pro mlsouny zde bude hned několik stanovišť. Například ve stánku Icebike unicorn si můžete dát tu nejlepší zmrzlinu pod sluncem. Icebike unicorn ji kouzlí z pravého ovoce a těch nejkvalitnějších pochutin. Vychutnejte si úžasnou chuť jahodové, mangové nebo pistáciové zmrzliny. Ochutnat můžete také thajskou rolovanou zmrzlinu. Máte rádi vafle? Tak to se určitě zastavte ve stánku Waffle  a ochutnejte například hit letošního léta Lemon Curd - vafli s citronovým krémem, malinami a mákem - tato famózní kombinace vám učaruje! Ochutnejte také klasický trdelník či oštěpek z grilu! Sezóna grilování ještě nekončí, tak určitě navštivte stánek Chilli Maga a ochutnejte ty nejlepší omáčky nejen z chilli na různé steaky.

 

"V areálu to po celý den bude žít. Od 11 do 15ti hodin zahraje a vykouzlí jistě příjemnou atmosféru  kapela Žlutá ponorka. Štafetu převezme známý animátor a kouzelník Jiří Hadaš se svým "Kouzelným karnevalem", jehož hostem bude i Maxipes Fík! Po něm si pak děti můžou užít zábavu na pěnové párty. Od 11 do 13ti hodin si děti i rodiče můžou vyzkoušet žonglérské a další dovednosti v cirkusové dílničce nebo si zkusit udělat až 5 metrů dlouhé bubliny v bublinovém workshopu. K dispozici budou oblíbené skákací hrady, hračky, heliové balonky,  malování na obličej a další. Od 19 do 22 hodin zahraje kapela Reggay, prozradil plánovaný program další z organizátorů Jakub Vodárek. "Součástí programu bude také soutěž jedlíků pro celou rodinu, kde se můžou soutěžící mezi sebou utkat a vyhrát zajímavé ceny od partnerů akce", doplnil Vodárek.

 

Originální a lákavá bude jistě kuchařská dílnička pro děti. Ty zde vyfasují kuchařské zástěry a čepice a můžou se pustit svépomocí do přípravy malých dobrot." lákají rodiče a děti organizátoři.

 

Srdečně zveme širokou veřejnost na FAMILY FOOD FEST do Napajedel, už 28.8. od 11 hodin!

Harmonogram akce:

Pódium

11:00               otevření areálu veřejnosti

11:30               zahájení akce moderátorkou Wendy Králíkovou

11:00 - 15:00   kapela Žlutá ponorka

15:00 - 17:00   animační program Jirky Hadaše - Kouzelný karneval s Maxipsem Fíkem

17:30 - 18:00   "soutěž jedlíků" pro celou rodinu

18:30 - 19:00   pěnová párty

19:00 - 22:00   kapela Reggay

Doprovodné aktivity

11:00 - 13:00    cirkusový workshop

13:00 - 15:00    bublinová dílnička

11:00 - 20:00    skákací hrady, malování na obličej, tetování

Fotogalerie