AVOS a.s., Kroměříž

Akciová společnost AVOS byla založena v roce 1990 a pekařskou výrobu zahájili pak v dubnu 1991 v pronajatých prostorách restituované pekárny. Pár let nato se firma rozrostla o další tři provozovny. Protože byla většina výroby situovaná do historického centra Kroměříže, byla v roce 1997 koupena nová budova nevyužívaného stravovacího zařízení, kam se po nezbytných úpravách přestěhovala cukrářská a v roce 1998 i pekařská výroba.

Popis

V AVOSU se při výrobě drží původních receptur a postupů. Jejich motem je „Tradice, která chutná“ a jejich cílem je jak spokojený zákazník, tak i radost z poctivé práce. V pekárně se peče chléb, běžné pečivo, jemné pečivo a další, v cukrárně vyrábí dorty, zákusky, velikonoční sortiment aj. K dispozici je také pálenice ovocných kvasů.

Stejně jako v roce 2016, zvítězil letos (2018) v soutěži Perla Zlínska v kategorii Pekařské a cukrářské výrobky mlynářský chléb kroměřížské pekárny AVOS. Tento chléb poznáte na první pohled - na rozdíl od většiny běžně dostupných chlebů má totiž kulatý tvar a specifickou strukturu kůrky, která je záměrně rozpraskaná. Rustikálním vzhledem tak připomíná chleba našich babiček a prababiček, a protože je to tradiční kvasový chléb, velmi podobně i chutná.

AVOS a.s.
IČO : 00558311
Sídlo : Ztracená 78, Kroměřiž 767 01

E-mail : info@avoskm.cz


Tento recept přidat Perla Zlínska

Cílem této soutěže je poukázat a vyzdvihnout naše zpracovatele, kteří vyrábějí kvalitní potraviny z českých surovin.

cat-iconperlazlinska.cz/

Hodnocení

Zobrazit hodnocení

Prozatím zde nění žádné hodnocení - buďte první

Odpovídáte na hodnocení

Text musí být mezi 25 a 1000 znaky!

Fotogalerie

Facebook Gastro Zlín

Načítám data...