Regionální potraviny do každé kuchyně – Kde nakupovat?

O přínosech regionálních potravin jsme se už rozepsali. Kam ale konkrétně za nákupy vyrazit? Kde nakoupit nejlépe a co na vás kde čeká? Nechte si od nás poradit.

V minulém příspěvku na našem blogu jsme se krátce zamysleli nad alternativními možnostmi nákupu potravin. Kam ale přesně v našem regionu za takovým nákupem vyrazit? Rozhodli jsme se, že vám dáme pár tipů.

Dary kraje

O obchůdku (tedy pardon, krámku) jsme se zmínili už minule. Najdete ho na Kvítkové ulici ve Zlíně a Jeho sortiment je zaměřen výhradně na regionální zboží. Založili ho bratři Dušan a Petr Lečbychovi a jak prvně jmenovaný uvedl v jednom rozhovoru, hlavním impulsem byla nespokojenost čišící z rozdílu mezi kvalitou potravin, které se prodávají u nás a na západě. Slovo dalo slovo a světlo světa spatřil originální krámek s jasnou vizí. Vždyť i samotné poslání Darů kraje zní: „Chtěli bychom, aby všichni lidé přemýšleli nad tím, co jí, koho nákupem podporují a aby dokázali ocenit poctivou lidskou práci.“ https://darykraje.cz

Tržiště Pod Kaštany

Trhy Pod Kaštany jsou zlínskou legendou. S celkem 114 prodejními místy jde bezesporu o nejrozsáhlejší zařízení svého druhu v kraji a každý všední den (a v sobotní dopoledne) tady najdete rozmanitou přehlídku regionálních potravin, čerstvého ovoce a zeleniny a dalšího sortimentu. Město má navíc ještě letos v plánu přestavbu a celkové zušlechtění tohoto místa a my jsme velmi zvědaví. Jakmile si tržiště trochu zmapujete, zaručujeme vám, že si rozhodně najdete právě ten svůj stánek, kam se budete vracet. Zvlášť právě pro ovoce a zeleninu.

Biofarma Juré

Nedaleko za Zlínem (u Lužkovic) se nachází malebná farma rodiny Vránových, která je tady už úctyhodných 90 let. Krom ovoce se tady pěstuje například pohanka a značný záběr je i na masnou produkci. Všechny výrobky pocházející z této farmy jsou opatřeny certifikací a značkou ekologického zemědělství. Nakupovat můžete přímo v přilehlém rodinném obchůdku.

Kde nakupujete vy? Máte nějaký vlastní tip?  Dejte nám vědět do komentářů.http://www.biofarmajure.cz

Fotogalerie

Gastro Zlín | Dary Kraje
Gastro Zlín | Biofarma Jure