Jak to vypadalo na 5. ročníku Festivalu malých pivovarů v Napajedlích?

Reportáž z akce plné skvělého piva a dobré zábavy! 

Napajedla se už popáté stala domovem Festivalu malých pivovarů, na kterém jste mohli krom netradičních ochutnávek zažít také pohodovou atmosféru a kvalitní hudební doprovod. V průběhu dne už tradičně probíhalo hlasování o to nejlepší pivo a nejrůznější soutěže.

Klání se zúčastnily všechny pozvané pivovary s celkem 27 soutěžními vzorky. Opravdu tedy bylo z čeho vybírat. Na celou soutěž dohlížel obchodní zástupce Jarošovského pivovaru a vše proběhlo podle plánu.

Vítězem se letos stal 11 °JURA světlý ležák z Jarošovského pivovaru. Na druhém místě potom skončil 14° Topolský Märzen a třetí místo obsadilo pivo 11 °Chmelnická polotmavá.

Ze soutěží bychom vypíchli oblíbené exování piva. Zúčastnilo se ho 7 mužů a 7 žen a celkový vítěz si potom odnesl poukaz na tematické tričko dle vlastního výběru spolu s 5 litry lahodného piva a tematického krýglu.

Celá akce se konala na nádvoří Nového kláštera a pro zpestření zde nechyběl ani třeba stánek oblíbené kavárny CAFÉ Klášter. Osvěžující letní drinky a nabídka grilovaných specialit rovněž potěšila snad všechny přítomné návštěvníky.

Pokud jde o hudbu, zazářila zde hranická partička Gentlemen’s Club SKA nebo folkrockový band Pass. To nejlepší ze své tvorby předvedla také lokální kapela Aventis.

Opravdu se jednalo o akci pro celou rodinu. Ti nejmenší si přišli na své díky programu od Domu dětí a mládeže Matýsek a svou troškou do příslovečného mlýna dětské zábavy přispěla i zdejší Fatra.

I přes střídavé počasí se akce zúčastnilo přes 1 300 návštěvníků a my se už nyní těšíme na další ročník.

Fotogalerie