,,Gastronomie je skvělý obor, za který budeme bojovat," říká ředitel GAOZL Petr Úředníček

Protože se Gastro Zlín snaží aktivně rozvíjet krajskou gastromapu, začínáme u základu, a tím je vzdělání. Spolupracujeme s GAOZL - Střední školou gastronomie a obchodu Zlín. Gastronomie je krásný obor, který ale kolikrát není úplně jednoduchý, o to krásnější je vidět výsledky a hlavně nasazení mladých lidí! Ti se snaží tento obor svým zapálením rozvíjet, jak je to jen možné :)

Za spolupráci s GAOZL jsme moc rádi, protože věříme, že je potřeba “vychovávat” nové a nové generace milovníků gastronomie, aby bylo co objevovat a samozřejmě i ochutnávat :) 

Víme, že zrovna současná situace gastronomii nenahrává, ale určitě to není něco, co by trvalo věčně. Pokud tedy mezi vámi je člověk, který přemýšlí, co dál a je mu blízká gastronomie a vše kolem ní, GAOZL je rozhodně tou správnou volbou.

Pro uchazeče o studium vymysleli a natočili parádní video, po jehož zhlédnutí bychom se i my možná na chvíli do lavic vrátili :D 

Škola nabízí jak maturitní obory, tak obory s výučním listem, všechny zaměřené na gastronomii. Dále škola podporuje žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, kteří se mohou vzdělávat v profesích, jako jsou malířské a natěračské práce nebo zednické a tesařské práce. Po těchto oborech je sice malá poptávka, ale šikovné ruce jsou a budou potřeba. Žáci se specifickými potřebami mají vyhrazeno celé jedno patro.

Čtyřletý obor vzdělání: Gastronomie (absolventi obdrží maturitní vysvědčení)

Tříletý obor vzdělání: Kuchař – číšník (absolventi obdrží vysvědčení o závěrečné zkoušce a výuční list), zaměření - Kuchař(ka), Číšník, Servírka, Kuchař(ka) - číšník

Dvouleté nástavbové studium: Gastronomie (absolventi obdrží maturitní vysvědčení)

Šest níže uvedených 3letých oborů vzdělání připravuje absolventy na provádění méně náročných prací v oblasti stavebnictví, gastronomie, obchodu a sociální péče (dle zvoleného oboru):

Malířské a natěračské práce, Tesařské práce, Zednické práce, Prodavačské práce, Pečovatelské služby

Škola rovněž poskytuje vzdělávání ve dvouletém oboru vzdělání, určeném pro žáky se středně těžkým stupněm mentálního postižení, případně s lehkým mentálním postižením v kombinaci s dalším zdravotním postižením. Absolventi jsou připravováni pro jednoduché pracovní činnosti v oblasti služeb a výroby:

Praktická škola dvouletá

Na závěr malý vzkaz přímo od pana ředitele, Petra Úředníčka: ,,Jsme škola, která podporuje gastronomii ve všech směrech a společně s našimi partnery hledáme ty nejlepší cesty pro začínající gastronomickou generaci. Do budoucnosti očekáváme velký zájem ze strany hostů a velkou poptávku po všech službách v gastronomii. Po skončení epidemie a dostudování žáků bude hlad po odbornících opět velký. Po období poklesu vždy následuje období růstu, a to je šance pro naše studenty, protože tento obor má velkou perspektivu a neomezené možnosti jak u nás, tak i v celém světě. Boj za gastronomii nikdy nevzdáme.”