Beaujolais Nouveau – Francouzské víno, na které se vyplatí počkat

Beaujolais Nouveau – Francouzské víno, na které se vyplatí počkat

Zatímco v našich končinách se v posledních dnech gastronomický globus točil okolo svatomartinských oslav, dnešek – 15. listopad – připadá na den, kdy se každoročně dostává do prodeje mladé francouzské víno Beaujolais Nouveau.


Slavnostní otevření prvních lahví, vždy připadá na třetí listopadový čtvrtek. Největší poprask je samozřejmě v jeho rodné Francii, konkrétně ve městě Lyon. Ve světě je toto mladé víno skutečně velmi oblíbené, přestože kritici tvrdí, že tyto fenomenální úspěchy jsou postaveny jen a pouze na brilantním marketingu. V Česku příliš populární není a ročně se jej tady prodá jen něco okolo sta tisíce lahví. Na vině bude nejspíš silná konkurence ze strany svatomartinských vín, která nedávno atakovala trh. Pokud ale máte chuť ochutnat i u nás trochu té exotiky – tedy alespoň v evropském formátu – určitě si nějakou tu lahvinku sežeňte.


Sdílejte tento článek:
Fotogalerie

Tento článek napsal:
Kuchtík Bohuš

Kdo to ten Bohuš vlastně je? Nedávno mu bylo 31 let a ve světě gastronomie platí za odborníka na slovo vzatého. Za sebou má 15 let praxe v bezpočtu restaurací, barech a kavárnách – zvládá všechno, od úklidu až po management. Bohuš nedá dopustit na svou