Rozhovor: Makalu, Nepálsko - Indická restaurace

 19. 05. 2018  Gastro Zlin

Tentokrát jsme se s naší sérií rozhovorů vydali do jedné z těch exotičtějších restaurací, které na zlínské gastromapě najdete. Ano, řeč je o Makalu – nepálské restauraci v centru města. Jejího majitele Ram Katuwala jsme se přeptali na život v Česku, restauratérství a exotickou kuchyni obecně.

Tentokrát jsme se s naší sérií rozhovorů vydali do jedné z těch exotičtějších restaurací, které na zlínské gastromapě najdete. Ano, řeč je o Makalu – nepálské restauraci v centru města. Jejího majitele Ram Katuwala jsme se přeptali na život v Česku, restauratérství a exotickou kuchyni obecně.

Jak dlouho žijete v České republice a jak se vám tady líbí?

V Česku žiji již 12 let, z toho ve Zlíně asi 2 roky. Moc se mi tady líbí – jak město, tak i jeho obyvatelé. Kdysi mě sem čeští přátelé pozvali na výlet a osud tomu chtěl, že už jsem tady zůstal.

 

Proč jste se rozhodl otevřít restaurace s touto pro nás exotickou kuchyní?

Pozval jsem moje české přátele do Indie a tam jim velmi zachutnala naše kuchyně a doporučili mi otevřít indickou restauraci v jejich domovině. A když se mi tady zalíbilo, tak jsem se rozhodl, že to zkusím.

 

Kolik máte v současnosti vlastně poboček?

Momentálně máme 4 pobočky – Zlín, Brno, Ostrava a nově také Olomouc

 

Hosté k vám mohou zajít na denní menu nebo večeři, ale co víkendy? Připravujete nějaké speciální akce nebo něco podobného?

Bylo několik akcí s Nepálskými specialitami, u kterých některé víkendy snižujeme cenu až o 30 %. Akce platí vždy mezi 15.-17. hodinou. Speciální tematické víkendy nebo večery ale zatím neplánujeme.

 

Plánujete pro hosty nějaké novinky v jídelním lístku nebo interiéru?

V rámci restaurace a jídelního lístku zatím žádné změny ani novinky nechystáme. Ale máme v provozu i bowling, který v červnu projde kompletní rekonstrukcí drah. Můžete se těšit na nové dráhy a také nové čalounění u sedaček.

 

Vaše kuchyně je plná exotických surovin. Kde je nakupujete a jak vlastně zajišťujete chod restaurace?

Používáme výhradně originální suroviny a koření přímo z Indie, které exportuje do Evropy jedna německá firma. Tento dodavatel vozí suroviny i pro nás.

 

Jaké jídlo máte osobně nejradši vy sám. Co byste našim čtenářům doporučil?

Asi nejoblíbenější jídlo je kuře Tikka Massala a všem doporučuji určitě vyzkoušet také Nepálské speciality. Jsou opravdu chutné a exotické.

My osobně máme restauraci Makalu velmi rádi. Kam chodíte vy, když dostanete chuť na exotiku? Je to právě Makalu nebo máte jiný tip? Dejte nám určitě také vědět, o které restauraci byste se rádi dozvěděli více v příštím rozhovoru.

Více o kafecu najdete přímo zde na gastrozlin.cz/makalu


Tento článek napsal Kuchtík Bohuš

Kdo to ten Bohuš vlastně je? Nedávno mu bylo 31 let a ve světě gastronomie platí za odborníka na slovo vzatého. Za sebou má 15 let praxe v bezpočtu restaurací, barech a kavárnách – zvládá všechno, od úklidu až po management. Bohuš nedá dopustit na svou

Fotogalerie