Rozhovor: Gastro Zlín podporuje nadaci Život je dar

 18. 02. 2019  Gastro Zlin

Nadační fond Život je dar - VITA DONUM EST vznikl na podporu Komplexního onkologického centra Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Jeho filozofií je nejen podpořit finanční pomocí toto oddělení, ale také vyjádřit podporu lidem, kteří bojují s těžkým nádorovým onemocněním. Jen ve zlínské nemocnici prošlo onkologickým oddělením v posledním roce více než 10 000 pacientů a dalších 1 200 každoročně přibývá. Osud těchto lidí nám není lhostejný i proto, že máme ve svém blízkém okolí přátele, kterým tato nemoc zcela změnila život. A právě tato skutečnost nás donutila k uvědomění, že život je dar.

Ahoj, zeptám se hned na začátek – nadační fond a akce Život je dar na podporu komplexního onkologického centra Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně přímo s gastronomii příliš nesouvisí. Proč jste se i přesto pro toto partnerství rozhodli?

To je samozřejmě pravda, náš portál je především o gastronomii, ale všeobecně chceme podporovat všechny kulturní akce v kraji, které mají smysl. Projekt Život je dar se díky barům a klubům nepřímo dotýká i této oblasti a když jde o dobrou věc, všechny bariéry ztrácejí smysl. Právě rakovina je všude kolem nás a jakákoli pomoc, ale i osvěta mají svůj velký smysl, a nikdy nevíme, kdy nějaké neštěstí postihne nás nebo naše okolí.

Jak to máte s pomocí druhým obecně vy sami? Jde hlavně o dobrý pocit nebo máš sám třeba nějakou nepříjemnou zkušenost ze svého okolí?

Ano, bohužel – takovou nepříjemnou událost si kolegové v týmu prožili osobně, a i díky tomu je pro nás téma vysoce aktuální. Iniciativa projektu Život je dar je pro nás zcela srdeční záležitostí, jakkoli to může vyznít jako klišé.

Proč myslíš, že je projekt Život je dar unikátní? Myslíš, že právě on by se dal použít jako jakási šablona pro další pořadatele a zájemce?

Když udeří tak vážná nemoc jako rakovina, člověk si zpravidla uvědomí spoustu věcí. Ne každý má takové štěstí, jako teď zrovna my a jakákoli forma pomoci se tak vlastně stává samozřejmostí. Unikátnost nadace Život je dar spočívá v tom, že se podařilo již několikrát dát dohromady skvělý tým lidí, kteří pracují bez nároku na honorář a všechny získané prostředky tedy mohou jít na transparentní účet.  O celém projektu se detailně vyzpovídal jeden z pořadatelů, Ondra Albrecht, ve videu níže. Určitě doporučujeme zkouknout.

Jak se portál Gastro Zlín jako partner celé události zapojí? Co máte v plánu?

Vzhledem k tomu, že máme v kraji jedno z nejaktivnějších publik na sociálních sítích, přicházíme s marketingovou kampaní, jejíž cílem je dát lidem vědět, proč by se o akci vlastně měli zajímat, jaký je její smysl a především fakt, že pomoci může úplně každý. Rádi bychom touto cestou poděkovali právě týmu za celou akcí, protože již dnes spouštíme ve spolupráci s Lesním hotelem a Autoservis 11 – Karel Kupec Rally velkou soutěž o víkendový pobyt na hotelu včetně zapůjčení BMW s plnou nádrží. Na základě dárcovské SMS můžete přispět i vy, a navíc se automaticky zapojíte do slosování.

Co musí vlastně splňovat akce nebo projekt, abys měl zájem se na ní nějak podílet?

Je to jednoduché – celá věc musí dávat smysl. Nechceme nikoho jmenovat, ale spousta nadací jsou především výdělečné firmy, které tak trochu okrajově „i pomáhají“. Za iniciativou Život je dar oproti tomu stojí tým mladých zapálených lidí, kteří jsou ochotni pracovat i zadarmo a to, co do projektu přinášejí, je jinak většinou i zdrojem jejich obživy. Už tedy jenom fakt, že jsou na nějaký čas ochotni dát osobní profit stranou a udělat něco pro ostatní, nám velmi imponuje.

Máte letos vy sami nějaké tipy v programu, které si prostě nemůžete nechat ujít?

Každé stanoviště má svoje vlastní kouzlo, selekci bychom se tedy raději vyhnuli. Sami jsme si toho naložili docela hodně a těžko říct, kam se dostaneme a kam ne. Vzhledem k tomu, že všechno spadá pod jednotné vstupné, by ale určitě byla škoda cokoli vynechávat.

Tak už 23. února se na vás budeme těšit! Sledujte událost na Facebooku.
www.zivotjedar.cz | tranpsarentní účet: https://bit.ly/2UZNLUU
 


Jiří Šedek – Jízda s úspěšnými - Život je dar a Ondra Albrecht

 

 

článek vytvořil: David Šohaj


Tento článek napsal Kuchtík Bohuš

Kdo to ten Bohuš vlastně je? Nedávno mu bylo 31 let a ve světě gastronomie platí za odborníka na slovo vzatého. Za sebou má 15 let praxe v bezpočtu restaurací, barech a kavárnách – zvládá všechno, od úklidu až po management. Bohuš nedá dopustit na svou

Fotogalerie