Restaurace Schodky Tlumačov

 06. 05. 2019  Gastro Zlin

Díky našim toulkám po Zlíně už nás ve zdejších podnicích hodně znají, a tak se začneme vydávat i jinam po kraji. Proto jsme po cestě na schůzku v Kroměříži zamířili do poslední dobou hodně doporučované restaurace Schodky Tlumačov. Přijeli jsme v době po obědech a usadili se na prostorné zahrádce ve dvoře restaurace. 

 

Když už jsme vážili cestu až sem a servírky nás svým úsměvem a aktivitou donutily objednávat, tak jsme se trochu rozšoupli.
Jako předkrm domácí paštika a valašská kyselice, oboje podávané s domácím pečivem. Paštika byla s cibulovým jamem a brusinkami. Obalená ve slanině, chuťově vyvážená a voňavá, ovocný jam ji skvěle doplňoval a domácí pečivo se jen rozplývalo v ústech. Jako druhý předkrm jsme si dali polévku, valašská kyselice je asi nejčastější volbou v restauracích v našem kraji. Nejsme velkými fanoušky této polévky, ale tady nám chutnala, jak konzistencí, tak chuťovým balancem. Vše nakrájeno na menší kousky, takže nic nepadalo ze lžíce a neobtěžovalo při jídle.
Hlavní jídlo jsme si nechali doporučit a vybrali jsme si klasiku v podobě Pečené krkovice se silnou šťávou, bramborový knedlík a zelí. Jídlo již po zanesení jídlo vypadalo velmi dobře. Šťáva byla naprosto dokonalá, ať se spojila s masem, zelím nebo knedlíkem, vždy dominovala. Jediné, co bychom vytkli bylo maso, které bychom uvítali měkčí. Knedlíky se jen rozplývaly.
Druhé jsme si vybrali domácí těstoviny (což nás na Zlínsku zaujalo) s pestem, sušenými rajčaty, piniovými oříšky a sýrem.
Vše dobře chuťově spojeno a uvařeno. Určitě doporučujeme vyzkoušet jejich domácí těstoviny.
Jako sladkou tečku jsme si vybrali čoko dortík (naši slabost) s malinovou omáčkou a vanilkovou zmrzlinou. Vše v pořádku a výborné, čokoláda tekla, jen bychom dali asi víc omáčky. Odjížděli jsme nafouklý jako balóny, ale spokojeni. Navíc nás personál, který byl velmi milý a uměl prodávat, pozval na novinky v jídelním lístku, takže se určitě rádi brzy zase projedeme, protože to není daleko a ceny nejsou na poctivé jídlo vůbec vysoké.

 

+ Plusy: Prodejní dovednosti personálu, interiér a zahrádka, kvalita a příprava pokrmů, !!domácí výrobky!!

- Mínusy: parkování v ulici, tužší krkovice, málo malinové omáčky u dezertu

Cenová hladina: Předkrmy cca 70 Kč; Hlavní jídla 160-300 Kč; Dezerty 90 Kč

POZOR POZOR, my zkoušeli ještě ze starého menu, ale od 1.5. má tato restaurace vymazlenou a la carte nabídku !

Chřestový víkend 24.5 – 26.5

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

GastroZlin profil –https://www.gastrozlin.cz/restaurace-schodky-tlumacov/

FB: https://www.facebook.com/restauraceschodkytlumacov/

Web: https://www.schodky.cz

Fotogalerie