Tour De Bar očima Barmani Zlín a Gastro Zlín

 16. 04. 2019  Gastro Zlin

Kde na nejlepší koktejl ve Zlíně? Jaký bar doporuřit ve městě Zlín?? Ale toto nebylo primárně účelem naší anabáze po zlínských barech nebo spíše podnicích, kde vám připraví zajímavý koktejl.

ANO víme, nebyl to úplně tradiční den pro “tour de bar”, vybrali jsme si úterý. Ale kdy jindy chcete projít zlínské bary, když jste barman? A váš parťák taky. A nebo jste jako my v gastro Zlín prací a gastronomií přímo posedlí a o víkendech sa nezastavíme!

Ale účel byl byl jasný, zavzpomínat na mladá léta a různé tour de bar, pub nebo bier a poznat nové, zajímavé lidi, prostředí a hlavně v úterý máte prostě všude volno a vychutnáte si koktejl jinak. Samozřejmě pokud potřebujete davy lidí a čekání na drink, klidnbě vyrazte na svou “tour de bar" o víkendu.

Krátkého  shrnutí se ujali Kuba - barman zer skupiny Barmani Zlín a Rosťa – rošťák z Gastro Zlín . S mobilními bary jezdíme po celém Zlínském kraji a často i dále. Když si hosté přečtou na košilích “Zlín”, jedna z prvních - docela nabízejících se - otázek je, kam se dá jít na dobrý koktejl ve Zlíně a u nás z gastro Zlín je to ještě častější.

A protože trávíme pátky a soboty - hlavní dny barového provozu a nočního života ve Zlíně - na nejrůznějších akcích, mám v tomto docela mezeru. Pár rychlých zpráv s Rosťou a Daliborem z Gastro Zlín, autory tohoto průvodce po gastronomii ve Zlínském kraji a bylo domluvené, že mezery budou minulostí – “díky Kubo, hezké promo” :-)

Rozhodně se nechceme stylizovat do role barových guru, to nám nepřísluší i když za ta léta za barem, před barem a pod barem jsme něco pochytili.
Proto neberte tento článek jako hodnocení! - na to byste našli fundovanější lidi, ale koktejly nás baví i někdy živí a ptáte se nás na to, tak pojďme na věc.

Spoiler: Ano, na dobrý koktejl do Zlína můžete zajít. A hledání nebude trvat dlouho

Kdybych zapátral v paměti, o kterých místech by se dalo říct, že jsou koktejlové bary, našel bych jich tak pět nebo deset. Naši spoluhráči z Gastro Zlín našli pět dobrých tipů, navíc v přímce. Tímto se omlouvám těm, které jsme vynechali: nebojte se, uvidíme se brzo :) ANO, jak říká Kuba, určitě nešlo o poslední “tour de bar”. Navíc letos chceme ještě určitě uspořádat i “tour de bar Uherské Hradiště”.

První zastávka: Blok 12. Máme to místo rádi zejména v létě. Venku je bar, Long Island Ice Tea, DJ a skvělá atmosféra. To tak jdete kolem a najednou zjistíte, že kalíte. Čtyři koktejly najednou nejsou častou objednávkou v úterý v pět hodin. Malou chvilku čekání jsme strávili tím, že jsme okomentovali všechny rumy a zážitky z Bloku 12 z minulých let. A že jich bylo. Za gastro bychom ocenili zejména originální názvy koktejlů, které ale mohou být problém pro méně kvalifikovaný personál, ale to se holkám z ranní směny stát nemůže a když tak pohotový Arnošt pomůže.

Druhé místo, hned v těsné blízkosti, je FitFoodie, fit restaurace ve Zlíně. Ano: nebyl by to přímo koktejlový bar sekce Fit Foodie Lounge, což je oddělené posezení, kterého dominantou je barový blok s čistým přírodním designem. Na koktejlovém menu byly klasiky, jako je Cosmopolitan, ale i koktejly, které si prostě jinde nedáte, všechno s citem pro kvalitu surovin i postupem. Já osobně jsem šel do klasiky - Bloody Mary, velmi známý koktejl jménem, ale z mé zkušenosti ne už tak často poptávaný - a bylo velmi příjemné mít možnost si tento koktejl nechat dochutit individuálně. Z pohledu gastra určitě doporučujeme nechat si namíchat třeba nakuřované koktejly, které nejsou úplně běžné v našem kraji a jsou velkým oživením vašeho pobytu v jakémkoliv podniku.

Podchodem jsme se dostali k Baru 1931, který byl nachystaný jak na jednoho náhodně kolemjdoucího, co si chce dát kávu v pěkném prostředí, tak na davy lidí, kteří jdou na drink a chtějí si večer užít na maximum. Bylo vidět, že koktejly jsou silnou stránkou. MaiTai ve žluté plechovce byl bezvadný. Z hlediska gastra oceňujeme drink dle aktuální nabídky, vždy ukazuje na vyšší úroveň fungování podniku a připravenost detailů jako jsou ozdoby, tesané kostky ledu a další maličkosti, které tvoří dobrý celek. Jeden poznatek za všechny z nás – jeden úsměv udělá víc než dokonalá profesionalita a uhlazenost.

Předposledním místem, které jsme měli v itineráři, byl Retro bar. Stylovka, černobílá šachovnice z dlaždic na podlaze, červené boxy. Barman nemusí být jen muž, stojí u jedné z jejich fotek na facebooku, a je to pravda - barmanka držela šejkr, jako kdyby se s ním narodila. Detail, kterého si všimnete! Já si nemůžu pomoct, ta jejich Zombie mi prostě chutnala, slaďučká - jedna za večer, ideál. Maličkost jako nabídnutí vody po objednání drinků vždy umíme ocenit a úsměv obsluhy jakbysmet. Kvůli našpuleným ústům na pánské toaletě, vrátíme se hned :-D 

Naše poslední kroky, u kterých jsme ještě drželi nějakou stabilitu, vedly do Infinity coffee & cocktail bar. Určitě to má co do činění i s pokročilou dobou, ale bar byl jako jediný skoro plný. Majitelé si zakládají na koktejlu Negroni a můžu potvrdit, že stálo za to. Barman mě dokonce zapojil do práce, když jsem seděl na baru, nechal mě míchat v míchací sklenici - komunikaci měl zmáknutou na jedničku.  Nás potěšila čekací štamprle kvalitní lokální slivovice od Návrátilů než bude mít barman volné ruce pro přípravu našich koktejlů. 

Naše anabáze dopadla na výbornou – super společnost, dobré drinky a příjemné prostředí. Takže neváhejte a nechejte se inspirovat a udělejte si třeba taky pěkné úterý ve Zlíně. 
Hodnocení kvality koktejlů necháme na Vás. Pro nás pozitivní zjištění, že se určitě dá vyrazit ve Zlíně na dobrý koktejl. A protože akce dopadla super a i my šli domů po dvou, tak akci určitě brzy zopakujeme. 
Pokud máte návrhy, kam máme v dalším kole zajít nebo jaké koktejly vyzkoušet, piště do komentů pod článek.

 

Děkujeme klukům z Barmani Zlín a všem barům které jsme prošli a jejich personálu za příjemný výlet.

Fotogalerie