Férová snídaně ve Zlíně

Férová snídaně je piknikový happening na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů!

 

Co je Férová snídaně?

Princip snídaně je jednoduchý. Účastníci si přinesou vlastní dobroty, ať už fairtradové nebo lokální. Může to být salát z fairtradové quinoi, fairtradový čaj či káva, bábovka s fairtradovým cukrem a kakaem či fairtradové banány. To vše mohou doplnit lokálními produkty, jako jsou vajíčka, mléko, sýry či zelenina od místního farmáře či farmářky.

Společným piknikem na veřejném místě tak vyjádří podporu nejen místním pěstitelům a pěstitelkám, ale i producentům a producentkám ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky zapojených do systému fair trade. Ti pak mohou pěstovat s ohledem na životní prostředí, jejich děti mohou chodit do školy a za svoji práci dostávají spravedlivě zaplaceno.

A jak to vypadalo letos ve Zlíně:

Na snídani do parku Komenského dorazilo cca 80 lidí (průběžně přicházeli a odcházeli, jen někteří byli od začátku do konce), byli rozeseti různě po parku. Jakmile rozbili ležení, byli přivítáni na snídani, byly jim předány propagační materiály a popřáno, ať si snídani užijí J . Bylo úžasné počasí, přišly rodiny s dětmi, skupiny kamarádů.

Jako vždy to bylo super a už teď se těším na příští rok! 

A jak že to celé vypadalo? Na to se můžete už podívat na fotkách https://bit.ly/2tfDg3O. Uvítali byste více takových tematických akcí?

Fotogalerie