Zlatý pro zámeckou paní

Další dortový příběh si zaslouží patřičný úvod. S laskavým svolením obdarované dámy. Mám přítelkyni, noblesní dámu jako ze starých žurnálů. Miluje klasickou hudbu, knihy, dobré filmy, zámecké parky, dobré jídlo, čokoládu a dorty. Nejraději by byla zámeckou paní s kavárnou a čokoládovnou. Jen si to představte! Mám ještě jinou přítelkyni, které jsem letos ke kulatým narozeninám udělala zlatý dort s růží. To byl letošní první se zlatem. Jakmile jej moje první jmenovaná přítelkyně, říkejme jí zámecká paní, uviděla hotový, jak ta se rozplývala!!! Byla nadšená ze všeho. Ze zlaté barvy, z modelované kytky, ze spousty jedlých zlatých perel. Spousty perel! Myslela jsem, že si ho odnese domů! Pěla ódy, že by se skála ustrnula! A taky že jo! Znova neplánovaný dort. No nemám já svatozář? Zámecká paní se rozhodla pro důležitý životní krok, dortová příležitost to jednoznačně byla. Hrála jsem mrtvého brouka. Netušila nic, já ale netušila, jaký udělat. Hlavně, aby byl zlatý. Určitě nemohl být stejný.

Popis

Po večerech jsem začala modelovat kytky. Jasnou konkrétní představu jsem ale fakt neměla až do poslední chvíle.

Korpus jsem upekla oblíbený bublaninový (recept najdete u čokoládového pánského dortu). Pekla jsem opět ve dvou stejných hrncích. Dort měl na výšku asi 16 cm, v průměru 18 cm. Naplněný máslovo-bílkovým krémem (recept najdete v článku Blesk McQueen) ze třech dávek (tedy 12 bílků). 

Třetinu krému jsem nechala bílou, třetinu obarvila na růžovo a poslední třetina byla v barvě bordó. To vše jsem doplnila spoustou čerstvých borůvek z farmy.

Modelování ozdob a samotné zdobení je často časově o dost náročnější, než celá příprava dortu. Na ozdoby používám nejčastěji hmotu Smartflex Flower. Chce to trpělivost, pečlivost, zkoušet a nevzdávat se, když to zrovna nejde.

Přišel den D. Převoz. Krizové místo u každého dortu. Pokud je to možné, vždy raději doručím na místo určení. Samozřejmě ne sama, s manželem. Je moje pravá ruka a činnosti typu míchej, přines, podej, podrž, odnes, zcela ovládá. Co já bych si bez počala, to nevím :-). 

Zámecká paní byla nadšená. „Mana nebeská!“ Tím je řečeno vše, co říkáte?

 

PS: Zbytek krému jsem použila na pár minidortíčků.


Tento recept přidat Renatiny dorty

Jsem Renata a toto jsou mé recepty. Budu se snažit vás pobavit a pobídnout, abyste také něco zkusili nebo ochutnali. Nic není nemožné! Renatiny dorty jsou důkazem. Naše dorty mají příběh.

Hodnocení

Zobrazit hodnocení

Prozatím zde nění žádné hodnocení - buďte první

Odpovídáte na hodnocení

Text musí být mezi 25 a 1000 znaky!

Fotogalerie

Facebook Gastro Zlín

Načítám data...