Zpátky ke stolům - restaurace se znovu otevírají, ale ..

 02. 12. 2020  Gastro Zlin

Od zítřka, tedy 3. 12. se znovu otevírají restaurace, bary, hospody, kavárny, bistra a další podniky. Všichni se určitě těšíme na to, až si oblíbené jídlo nebo pití vychutnáme v prostorách oblíbených míst. Ale v žádném případě se nejedná o úplný návrat k “normálu”. Provoz podniků bude omezen nejrůznějšími opatřeními. My jsme je pro vás shrnuli v dnešním příspěvku.

 

 

Od platí PES 3:

  • Restaurace budou moci být otevřené mezi 6 a 22 hodinou. Během otevírací doby musí být hosté usazení, mezi osobami u různých stolů musí být rozestup alespoň 1,5m. U jednoho stolu mohou sedět max. 4 osoby, nejedná-li se o členy jedné domácnosti. U dlouhých stolů lze usadit více, než 4 lidi. Ovšem jednotlivé skupiny u dlouhého stolu musí dělit min 2m. Celková obsazenost smí být max. 50% provozovny.
  • Nově budou moct mít otevřeno herny, kasína a sázkové kanceláře a to za stejných podmínek, jako Stravovací zařízení.
  • Nutná budou organizační a režimová opatření.
  • Je zakázáno v provozovnách stravovacích zařízení poskytovat wi-fi pro veřejnost.

Nějak se ale začít musí, že? Věříme, že tato omezení už se budou jen zmírňovat a v co nejbližší možné době zasedneme ke stolům jako “za starých časů” :D 

Nezapomeňte nás označovat hastagem #gastrozlin na vašich toulkách zlínskými podniky.
 

Opatrujte se a užívejte si!


Tento článek napsal Denisa - redakce Gastro Zlín

Miluju dobré jídlo, pití. Jsem ze Zlína. A proto jsem ráda, že tohle všechno můžu spojit, psát o tom a informovat ty z vás, kteří se se mnou shodují minimálně ve dvou ze třech výše zmíněných faktech. :)

Fotogalerie