Od zítřka i dovnitř restaurací, barů a kaváren. Jak to bude vypadat?

 24. 05. 2020  Gastro Zlin

Další malý krok k běžnému režimu. Od pondělí 25. května budeme všichni moci navštívit i vnitřní prostory oblbených podniků. Tyto návštěvy se ale prozatím neobejdou bez nejrůznějších opatření. Jaká jsou? To všechno se dozvíte v dnešním článku.

Všichni jsme se na tuto chvíli těšili. Spousta z nás určitě využila venkovních zahrádek, protože počasí bylo často příznivé a tak jsme si mohli jídlo či pití vychutnat venku. Ne vždycky je to ale možné a tak je znovuotevření vnitřních prostor podniků velmi vítané.

 

S ním přicházejí ale opatření, která bude nutno při každé návštěvě vašeho oblíbeného podniku dodržovat. Nesmíte zapomenout roušku, tu můžete totiž sundat jen při konzumaci jídla či nápojů. Stále platí rozestup minimálně 1,5 metru, jak od ostatních návštěvníků, tak i od obsluhy. Zvýšenou hygienu a používání dezinfekčních prostředků snad už ani nemusíme zmiňovat. Antibakteriální gely či ubrousky se u spousty lidí staly nedílnou součástí kabelek, tašek či batohů. 

 

Všichni restauratéři, pokud mají tu možnost, prosí zákazníky o bezkontaktní platbu. Ta je přece jen bezpečnější a také rychlejší :)

 

Na závěr bychom vás chtěli poprosit i o to, abyste navštěvovali podniky, které máte v okolí svého bydliště a máte je rádi. Právě tyto, často malé, podniky teď budou potřebovat vaši podporu a pomoc, aby se lépe vypořádaly se situací, která nás sužovala více než dva měsíce. A rozhodně není u konce.

 

Každopádně už se malými krůčky blížíme k tomu normálu, na který se všichni určitě moc těšíme. Stále platí to, že si musíme navzájem pomáhat. Pokud máte místo, kam opravdu rádi zajdete, protože tam mají to nejlepší jídlo nebo pití, není lepší chvíle na vyjádření podpory než právě teď :)


Tento článek napsal Denisa - redakce Gastro Zlín

Miluju dobré jídlo, pití. Jsem ze Zlína. A proto jsem ráda, že tohle všechno můžu spojit, psát o tom a informovat ty z vás, kteří se se mnou shodují minimálně ve dvou ze třech výše zmíněných faktech. :)

Fotogalerie