Na kus řeči: Káva Trobica

 01. 04. 2020  Gastro Zlin

Káva je vždycky dobrý nápad a pokud ji máte opravdu rádi, je splněným snem s ní každý den pracovat. Své nám o tom pověděl opravdu povolaný muž, Patrik Macek, který je nejen skvělým baristou, ale také manažer pražírny Trobica, který sídlí nedaleko Zlína, ve Fryštáku. Jako nabídku káv mají? Co ještě kromě kávy můžeme zakoupit? A kterou kávu Patrik opravdu miluje? To vše se dozvíte v dnešním rozhovoru :) Zároveň pro vás, kteří byste chtěli kávu ochutnat, máme skvělou zprávu‼Můžete ji objednávat na našem e-shopu, odkaz  naleznete níže.

  1. Jak byste se stručně představil?

Člověk, který ví, co chce, jde si za tím, a především miluje kávu. Každý den se o ní dozvídá něco nového a zdokonaluje se.

  1. Co vás vedlo k tomu, že jste se začal věnovat právě kávě?

Práce okolo kávy je velmi voňavá a příjemná. Rád dělám dobrou kávou lidem radost.

  1. Kde všude ve Zlínském kraji mají lidé možnost vaši kávu ochutnat?

Co se týče gastronomie, tak v tomto odvětví se zatím moc nerozvíjíme. Soustředíme se především na firmy a domácnosti.  Kávu TROBICA můžete ochutnat na těchto místech: Infinity Coffee & Cocktail Bar Zlín, Restaurace Kovárna na Lešetíně Zlín. V Ostravě v Cukrářství a Culinary Řehová. Restaurace Valach v Bystřici pod Hostýnem

  1. Jaké druhy kávy máte v nabídce?

Produkujeme tři druhy káv TROBICA, z nichž jsou dvě směsi káv Arabica a Robusta v zajímavém poměru oproti konkurenci. 80 % Robusta a 20 % Arabica to je TROBICA Silver Premium Espresso. 65 % Robusta a 35 % Arabica v kávě TROBICA Gold Proffesional Bar a poslední třetí velmi kvalitní káva TROBICA Black 100 % Arabica.

  1. Jakou vy sám preferujete kávu?

Zbožňuji Espresso poslední dobou piji spíš 100 % Arabicy, ve kterých není tolik kofeinu a tím pádem jich mohu vypít více šálků během dne.

  1. Který „kávový mýtus“ by se měl nadobro vymýtit?

Káva nepatří do lednice.

  1. Myslíte si, že se úroveň kávy a její znalost u nás zlepšuje?

Ano, úroveň kávy a znalostí o ní se zvyšuje, za to jsem moc rád a snažím se tomu pomáhat, kdy školím žáky středních škol či normálně lidi z ulice, aby z nich byli dobří baristi.

  1. Věnujete se výhradně kávě nebo máte i jiný sortiment?

  Káva je náš hlavní prodejní artikl, abyste si jej mohli vychutnat, je k tomu většinou potřeba nějaké vybavení. Prodáváme nové kávovary značek Jura,  DeLonghi, Expobar. Provádíme jejich servis a údržbu, navíc prodáváme čistící chemie a filtry. Voda je nedílnou součástí kávového nápoje, proto dodáváme filtry Brita, které jsou špička ve filtraci vody do kávovarů i do domácností.  

 

Teď už přikládáme slíbený odkaz na náš e-shop a přímo na kategorii věnovanou kávě :) 


Tento článek napsal Denisa - redakce Gastro Zlín

Miluju dobré jídlo, pití. Jsem ze Zlína. A proto jsem ráda, že tohle všechno můžu spojit, psát o tom a informovat ty z vás, kteří se se mnou shodují minimálně ve dvou ze třech výše zmíněných faktech. :)

Fotogalerie