Některé podniky už covid zavřel, některé ale ještě můžete zachránit

 26. 02. 2021  Gastro Zlin

Jelikož se věnujeme gastronomii ve Zlínském kraji, nemohlo nám uniknout, že se nelehká situace kolem covidu a uzavírání podniků, stala pro pár z nich neslučitelná s provozem. Některé podniky totiž museli zavřít úplně a neexistovala pro ně možnost otevřít například výdejová okénka či zrealizovat rozvoz. Ale abychom nebyli jenom negativní, máme pro vás i jeden tip na to, jak můžete jednomu oblíbenému zlínskému podniku pomoci, aby k jeho úplnému zavření nedošlo.

 

 

Z vyjádření provozovatelů podniků nejen v našem kraji nám bylo občas opravdu smutno. Ačkoliv se spousta z nich snažila bleskově vymyslet nějakou alternativu provozu, která nebyla v rozporu s nařízeními, ne vždy se to povedlo.

Zmínit můžeme oblíbené podniky Blok 12 nebo Infinity Coffee & Coctail Bar, které byly oblíbené především mezi studenty a mladými lidmi ze Zlína a okolí. Konkrétně tyto dva podniky musely svou činnost ukončit, protože jednoduše neměly jinou možnost. Rozhodně nejsme sami, koho mrzí, že dva takové fajn podniky, které byly něčím specifické, už neotevřou.

A ačkoliv být pozitivní není úplně in, my na pozitivní vlně skončíme.

Dalším podnikem o jehož osudu ,narozdíl od výše zmíněných, můžete rozhodnout i vy, je Sklep 33. Místo, které sice několikrát změnilo svůj název, nikdy ale svou jedinečnou atmosféru. Na webu HitHit frčí kampaň, kde můžete různými částkami přispět na to, aby podnik tuto krizi ustál a mohl znovu otevřít. Není to totiž jen bar, ale také místo konání undergroundových koncertů či divadelních představením přednášek či výstav.

Můžete přispět jakoukoliv částkou, ze kterou získáte nejrůznější odměny. Jaké? To se dozvíte přímo na webu :) https://www.hithit.com/cs/project/9356/sklep-33-podzemni-kulturni-klub-visi-na-hrane?fbclid=IwAR2AhcQ3BbzmQwK0NyhU_XIxPhvlvm3GEG4onnJ-0dW3bPmBqJME1TmC6yg

My moc držíme palce, ať všechno dopadne lépe než dobře :)

Zároveň pokud i vy víte o podniku ve Zlínském kraji, který rozjíždí podobnou kampaň na jeho podporu, dejte nám vědět. Čím více lidí to totiž uvidí, tím větší je možnost na podporu a záchranu vašich i našich oblíbených míst :)