Gastro Zlín na TV NOVA - magazín Víkend: Jak se daří Bůrgeru?

 28. 04. 2020  Gastro Zlin

Jak všichni víme, už před více než měsícem se situace v gastronomii obrátila ze dne na den vzhůru nohama. Provozovatelé podniků se snažili vymyslet alternativy v podobě výdejových okének či rozvozu, aby svůj podnik nemuseli úplně uzavřít. V lednu jsme vám v rámci natáčení s TV Nova a magazínem Víkend představili Bůrger jako jedno z bister ve Zlíně a proto jsme se rozhodli do něj vrátit a zeptat se, jak se jim v této nelehké situaci daří.

Ačkoliv se situace v těchto dnech začíná zlepšovat, pořád se musí dodržovat opatření, která mají zabránit šíření koronaviru. Tato opatření se významně dotýkají právě gastronomie, ale podniky se snaží nadále fungovat a poskytovat zákazníkům zpříjemnění v podobě dobrého jídla a pití.

Bůrger, jak už určitě víte, je to správné místo, když máte chuť na skvělý burger. Protože jsem měli tu možnost spojit se s tímto podnikem a s TV Nova v rámci natáčení reportáže o bistrech ve Zlíně a spolupráce se vydařila, proto jsme se na stejné místo vrátili a společně s majitelkou, paní Katkou Terčovou, jsme si prostřednictvím rozhovoru popovídali o tom, jak tuto situaci zvládají.

Je důležité připomenout, že podnikům, které fungují podobně, jako právě Bůrger, začíná sezóna ve chvíli, kdy se venku oteplí a lidé mojí možnost si jídlo vychutnat třeba v parku. To se společně s nepříjemnou situací zcela změnilo a bylo potřeba jednat, podle nás to v Bůrgeru zvládli. Teď je to ale hlavně na vás, abyste v této situaci podniky podpořili, potřebují to víc, než kdy jindy.

Bůrger se přizpůsobil i nové klientele, kterou jsou maminky s dětmi, které teď nemohou do škol. Vymysleli nové menu, aby si u nich vybral opravdu každý.

Protože jsme chtěli, abyste se spolu s námi podívali, že se návštěva Bůrgeru opravdu vyplatí a zároveň jsme vám chtěli předat informace o tom, jak to vnímají ti, kteří podniky provozují, natočili jsme s Katkou rozhovor. Vyzpovídal ji náš Dalibor a na video se můžete těšit právě v magazínu Víkend!

Na závěr zbývá snad jen dodat, že se alespoň trochu blýská na lepší časy, ale stále platí, že si musíme všichni navzájem pomáhat, přece jen letní dny bez oblíbených podniků by stály za nic! 

Moc děkujeme všem, kteří pomáhají :)

 


Tento článek napsal Denisa - redakce Gastro Zlín

Miluju dobré jídlo, pití. Jsem ze Zlína. A proto jsem ráda, že tohle všechno můžu spojit, psát o tom a informovat ty z vás, kteří se se mnou shodují minimálně ve dvou ze třech výše zmíněných faktech. :)

Fotogalerie