Farmářské trhy a tržiště mají zelenou!

 20. 04. 2020  Gastro Zlin

Postupně se nám začínají uvolňovat opatření, která byla zavedena v souvislosti s pandemií koronaviru. Ačkoliv to ještě není stoprocentní, blýská se na lepší časy a snad už bude jenom líp :) Od zítřejšího dne si třeba můžete nakoupit čerstvé ovoce, zeleninu a další dobroty na našem zlínském tržišti Pod Kaštany. 

Přesně tak, už zítra, tedy 21. dubna opět ožije místo, které má spousta z nás v oblibě a dokonce má své prodejce, ke kterým se ráda vrací. Samozřejmě znovuotevření tržiště budou provázet hygienická opatření, jako například dostatečné rozestupy mezi jednotlivými stánky, desinfekce a nutnost ochranných rukavic, ale i tak je to pro nás krok blíže k normálu a dále od nepříjemného nouzového stavu.

Každý prodejce bude muset dohlížet na dodržování rozestupů mezi zákazníky, poskytovat desinfekci a také jednorázové rukavice.

Od pondělí do pátku je otvírací doba od 6.30 do 17.00, v sobotu pak od 6.30 do 12.00.

Určitě jste zaregistrovali náš projekt #zachraňpodnik, a tak bychom vás chtěli touto cestou požádat i o podporu místních farmářů, pěstitelů a výrobců, kterých se tato nelehká situace dotkla. Takže se na tržiště stavte a něco dobrého si kupte, uděláte tak radost nejen sobě, ale i prodejcům :) 

Co se týká farmářských trhů, tak ty se, jako takové, ve Zlíně nekonají, ovšem například v nedalekém Vsetíně jsou naplánovány na 16. května, pokud se situace u nás nějak nezmění nebo nezhorší, což se snad nestane.

Stále platí, že jsme v tom všichni spolu a když se budeme navzájem podporovat, vše zvládneme!! 


Tento článek napsal Denisa - redakce Gastro Zlín

Miluju dobré jídlo, pití. Jsem ze Zlína. A proto jsem ráda, že tohle všechno můžu spojit, psát o tom a informovat ty z vás, kteří se se mnou shodují minimálně ve dvou ze třech výše zmíněných faktech. :)

Fotogalerie