KARPATY FEST - 28-29.6.2019, Zámecký park, Slavičín

 23. 06. 2019  Gastro Zlin

Zahájení léta si vyžaduje patřičnou párty a když je to pod širým nebem, tím líp! Proto jsme pozvali několik kvalitních kapel, objednali počasí a těšíme se, až si společně zazpíváme. Ze stage. Jde už o 12tý ročník dobročinné akce, která má ve Slavičíně velkou tradici, jen letos dostala nový kabátek! Páteční podvečer a večer budou tedy zahradou dunět rovnou dvě stage. Velká přímo na travnaté ploše uprostřed, menší potom v areálu letního kina.

 

Už v pátek můžete ochutnat několik skvělých dobrot z originálních jídleních vozů, které zůstávají i do soboty na gastrofestival. Točené pivečko je jasné, panáka si taky bude kde dát a kdyby někdo potřeboval náhodou nealko či kafe, máme taky :)

Celým dnem provází bývalý moderátor Kiss Publikum a rodák ze Slavičína - Vlasťa Macík.

Sobota podle zvyklostí opět nabídne program celé rodině, letos si ale kromě dětí, přijdou na své taky rodiče. Gastrofestival totiž přináší desítky stánků, které budou ukrývat vybrané pochoutky a netradiční pokrmy z celého světa.

Velkým tahákem bude určitě soutěž v pojídání klasických valašských koláčů - Valašský Frgál 2019. Naše pozvání přijalo několik frajerů, kteří se pravidelně ládují taky švestkovými knedlíky ve Vizovicích, takže to bude drama do posledního drobku!

Určitě nepřijdou zkrátka milovníci pořádných hamburgerů. Do housky tady můžete sehnat nejen kvalitné hovězí, ale třeba taky jehněčí, nebo trhané vepřové. K tomu všemu budou k dostání i pravé americké Hot-Dogy, které doplní domácí hranolky s pravou belgickou omáčkou.

Pokud zamíříme mezi ty méně známé chutě, určitě doporučíme zastavit se můžete u stánku s hmyzem, ochutnáte třeba žabí stehýnka, nebo poprvé vyzkoušíte krokodýlí maso! Aby toho nebylo málo, profíci nám dovezou taky šneky nebo originální thajskou kuchyni.

Pro mlsné jazýčky budou určitě k dobré kávě i spousta sladkostí. Americké donuty, klasické valašské frgály, trdelníky, palačinky, domácí dorty doplní taky bezlepkové a vegan laskominy, aby si pochutnal opravdu každý, ať už vyznává jakýkoliv směr. A když už byla řeč o kávě, tak tu zde dostanete čerstvě upraženou přímo na místě.

Kromě dobře vychlazeného piva, bude připraven i koutek pro milovníky vína s odborným výkladem. Tuto část navíc doprovodí pro správnou atmosféru cimbálová muzika.

Pokud ani jednu z možností neoceníte, tak dorazí také Jack Daniel's Tennessee whiskey přívěs, nebo speciální bar plný prémiových rumů i s profíkem, který vysvětlí jak se správně ten či onen pije.

Pozvání přijala také Kačka Kolbová, účastnice pořadu MasterChef. Z jejích dezertů se musí každému před televizí doslova sbíhat sliny, tak se těšíme, až nám něco připraví i na jevišti. Na pódiu se ale budou střídat celý den i další odborníci na netradiční kuchyni (hmyzí, thajskou, chilli a další), kteří vám vysvětlí jak to chodí s vařením jinde ve světě.

Pro děti je v sobotu nachystán program v podobě dvou desítek sportovních stanovišť, které budou v rámci honem za body postupně procházet a plnit úkoly. Připravena je parkour dráha, jízdy na koních, Core cvičení nebo 25m velký skákací hrad.

Jako odměnu si opět mohou dopřát cukrovou vatu a zmrzlinu zdarma. Ve volné chvíli se pak mohou zabavit třeba vystoupením kouzelníka Jirky Hadaše.

A po celém náročném dni ještě navíc jako bonus pro všechny na velkém pódiu přivítáme kapelu Focus Rock. Tihle muzikanti jsou v kraji velmi oblíbení, takže doufáme, že i s přecpanými pupky ještě na závěr vydařené akce, společně “hodíme bočkem” v rytmu známých pecek.

Celým dnem provází bývalý moderátor Kiss Publikum - Ondra Albrecht.

 

 

Aktuální informace najdete zde na Facebookové události

Fotogalerie