GastroFestival Mňam Kroměříž s Lukášem Hejlíkem

 15. 05. 2019  Gastro Zlin

Očekávaný Mňam! Gastrofestival vypukne už 18. května

Už v květnu se všichni milovníci gastronomie a cizokrajných chutí potkají na kroměřížském výstavišti. Ano, trefně pojmenovaný Mňam! Gastrofestival se už blíží!

Hlavní devízou akce budou právě pokrmy a speciality, se kterými se jen tak nesetkáte. Ať už se bude jednat o delikatesy a tradiční pirožky přímo od kuchaře z Gruzie nebo třeba pravou italskou pastu. Zkrátka nepřijdou ani milovníci steaků a masa všeobecně. Bude tady hned několik vyhlášených burgermistrů. A žádný strach – nebude chybět ani tradiční česká kuchyně. Je tedy libo guláš, čerstvě vyuzený bůček nebo tradiční dršťkovou polévku? Samozřejmě nebudou chybět ani exotické pochutiny, jako je ústřice nebo třeba smažená kobylka.

Na eventu potkáte také hned několik food trucků. Dokonce i 12tunový GrillPub food truck s mobilní kuchyní, který patří mezi největší svého druhu v republice. Těšit se můžete i na pěknou řádku sladkých dezertů – od donutů až po lahodnou domácí zmrzlinu. Na místě bude i účastnice soutěže MasterChef a naše blogerka portálu Gastro Zlín, Kateřina Kolbová alias LadyBaker. 

A zkrátka nepřijdou ani milovníci raw delikates nebo bezlepkových pochoutek. Pro milovníky kávy zde bude mobilní pražírna, která vám váš oblíbený nápoj připraví přímo na místě. Ta pro potěchu diváků bude vařit přímo na místě.

A co pivo? K dispozici budou hned tři speciály od pivovarů Zubr, Litovel nebo Holba. Právě zde uvařili originální pivo přímo pro festival, které nikde jinde neseženete. Zóna s nápoji bude opravdu dobře zásobena. Americká whiskey Jack Daniel’s, rum Havana Club nebo gin Beefeater. Všichni tihle proslulí výrobci sem pošlou své flotily.

Chybět nebude ani první ročník soutěže jedlíků hanáckých vdolků – tedy Hanácké Vdolek 2019. Kdo asi vyhraje?

Ti nejmenší zase určitě ocení Dětský svět, kde pro ně bude připraven bezpočet atrakcí nebo třeba kouzelník a bavič Jirka Hadaš s jeho Kouzelným karnevalem. Pro dospělé tady bude zase český pionýr gastroturistiky – Lukáš Hejlík.

O muziku a doprovodný program se postará kapela Naty & Gents – a chybět nebude ani tradiční cimbálovka. Nuda tady tedy určitě nebude!

Plocha Výstaviště Kroměříž disponuje 20 tisíci metry čtverečnými, plocha je navíc zastřena, takže se netřeba bát ani špatného počasí. Zdejší parkoviště pojme až 2 400 vozů, takže problém určitě nebude ani v tomto směru. My už se těšíme. A co vy? 

Vítězové a vstupy zdarma pro dvě osoby vyhrávají:

Jakub Janošek
Miroslav Baroň

František Ondruška
Adela Drdliková
Venula Kostková
Gratulujeme a těšíme se na vás!!


Aktuální informace najdete zde na Facebookové události

Fotogalerie