FESTIVALOVÁ NOVINKA FOOD POINTY NA ELEKTRONICKÉ ČIPY

 24. 05. 2019  Gastro Zlin

Každý rok na přelomu května a června ožívá Zlín Mezinárodním filmovým festivalem pro děti a mládež. Hlavním tématem 59. ročníku Zlín Film Festivalu, který se koná od 24. května do 1. června, se u příležitosti stých narozenin cestovatelské legendy Miroslava Zikmunda stane téma Objevuj a poznávej. To se bude prolínat jak filmovým, tak doprovodným programem.

Aby se při návštěvě festivalu cítili diváci a hosté co nejkomfortněji, budou pro ně v centrech festivalového dění připraveny nové možnosti stravování s pestrou nabídkou pokrmů, nápojů a dalších dobrot. „Našim cílem je, aby návštěvníci odcházeli spokojení ve všech ohledech, proto se musíme postarat také o to, aby se po dobu konání festivalu dobře, rychle a za rozumnou cenu najedli,“ uvádí výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová. 

Stravovat se bude možné nově ve festivalových food pointech, které budou rozmístěny po městě v jednotlivých zónách festivalu. Nabídnou vždy rozmanitou skladbu jídel tak, aby si v nich přišel na své opravdu každý, včetně nejmenších návštěvníků. Otevřené budou dle provozní doby příslušné zóny a úhrada zde bude možná výhradně formou elektronického čipu. „Věříme, že lidé ocení možnost bezhotovostního placení, které je nejen komfortnější, ale i rychlejší a na které jsou už určitě zvyklí z gastro festivalů nebo aquaparků,“ říká Jarmila Záhorová.

U všech food pointů i ve festivalových obchodech budou k dispozici nabíjecí místa, kde bude možné čip pořídit, zjišťovat zůstatek i dobíjet, a to jak hotovostí, tak platební kartou. Peníze, které z čipu návštěvníci nevyčerpají, dostanou po jeho vrácení zpět. Pokud se rozhodnou si čip ponechat, případný zůstatek bude věnovaný na charitativní účely. 

Speciální festivalovou nabídku však přinesou i partnerské restaurace. „Ty budou v době konání festivalu připravovat část nabídky za garantovanou cenu od 100 do 150 Kč, dle typu restaurace, a to nejen v běžném čase oběda či večeře, ale i během dne a do pozdějších hodin,“ vysvětluje Záhorová. Restaurace na rozdíl od food pointů umožní úhradu klasicky hotovostí i čipem. 

Výčet restaurací a food pointů, jejich nabídku a další podrobnosti k systému stravování naleznou návštěvníci na www.zlinfest.cz, na sociálních sítích a také ve festivalové aplikaci.