Exotika všude kam ses podíval/a - to byl Cestovatelský mišmaš v Napajedlích

 22. 01. 2019  Gastro Zlin

19. ledna proběhl první lokální food festival tohoto roku – Cestovatelský mišmaš. Pojďme se nyní poohlédnout, jak to celé probíhalo.

Už po příchodu na nás udeřilo aroma exotických vůní a bylo hned jasné, že jsme na správné adrese. A opravdu, pro všechny milovníky exotických pochoutek to musel být opravdový ráj na zemi. A my jsme nemohli chybět.

 

Všechno, co se nám dostalo pod ruku (respektive do úst), bylo naprosto dokonalé a zaujal nás i nápaditý servis. Výlet do chutí Indie, Thajska nebo Mexika se prostě povedl na jedničku.

Nebylo to ale jen o jídle. Na programu byly i velmi zajímavé přednášky nebo třeba prezentace pravého čajového rituálu. A pořadatelé nezapomněli ani na doprovodný program. Ten byl opravdu originální a bohatý.

Kapely jako AneboAfro či Ganjaband přinesly africké a reggae vibrace a po všech těch cizokrajných chutích to byl opravdu nezapomenutelný zážitek. Navečer jsme ale už byli popravdě trochu unaveni, takže jsme několikrát zuřivě atakovali zdejší kavárnu CAFÉ Klášter. Jejich kávička se sladkým dezertem tvořily kombinace, které jsme prostě nemohli říct ne.

Bylo toho pravdu hodně. Raut exotického ovoce, přednáška o pokrmech Bosny a Hercegoviny nebo degustace exotických čajů z Gruzie či Srí Lanky. No, pokud jsme se dosud pokládali za milovníky exotiky, teď už víme, že ještě opravdu máme co dohánět.
 

 

 

Fotogalerie