Čokoládový festival Zlín

 22. 01. 2018  Gastro Zlin

V uplynulém víkendu jsme byli partnery největší gastronomické události ve Zlíně – OZP čokoládový festival. Pro náš projekt je to velký milník, na který jsme dosáhli díky vašim lajkům a sledováním našich projektů. DĚKUJEME.

Samozřejmě jsme se zúčastnili i osobně, což si pozorní z vás určitě všimli. Festival trval 3 dny o uplynulém víkendu. My jsme pro vás dělali foto a hltali atmosféru každý den ☺. 
Všechny tři dny se hned po otevření bran začal areál Sportovní haly Euronics okamžitě plnit, o akci byl velký zájem. Festival letos navštívilo o něco méně návštěvníků než loni, ale i tak se jedná počtem lidí, kteří jej navštívili, o největší gastroakci, jaká se ve Zlíně koná. 
Ihned po vstupu do haly na hosty zaútočila vůně čokolády a chuťové buňky začaly pracovat na 100%. A taky, že bylo z čeho vybírat. Čoko pralinky, čokolády s čímkoliv (ovoce, ořechy, sůl, chilli, atd.), wafle s čokoládou, čoko fontána, čoko víno, sirupy, čokolády pro celiaky nebo pro lactosefree, čoko kebab, čoko burger, karamel, čoko boby, nugát atd. 
Navíc byl všechny tři dny připraven bohatý doprovodný program, jako např. taneční vystoupení, kurzy vaření, živé vaření s čokoládou, živá hudba a mnoho dalších zajímavostí. 
Na všechny návštěvníky čekaly i soutěže o zajímavé a hodnotné ceny, jako zapůjčení vozu na víkend, skútr nebo 5000 Kč. Takže návštěva se určitě vyplatila a na ty šťastnější z nás se i usmálo štěstí. �
Nevěděli jsme co dřív vyzkoušet. Tak jsme vyzkoušeli několik druhů pralinek napříč výrobci, které byly všechny vynikající, za nás asi nejlepší naše oblíbená kombinace hořká čokoláda a chilli. Dále co nás úplně odzbrojilo, byly Marokánky, které byly přímo dokonalé, jak chuťově, tak možností výběru chutí. Určitě bez povšimnutí nezůstala čokofontána s čerstvým ovocem, banán v čokoládě, káva a bar se sirupy. Snad jediné co jsme nevyzkoušeli, bylo čokoládové víno. 
Co nás trochu mrzelo, byla absence tzv. klidové zóny, kde by si člověk vychutnal ty dobroty anebo si mohl dát v klidu kávu a s přáteli nebo rodinou rozebrat pocity z návštěvy. Posezení na tribuně bylo dost neosobní a studené. 
Co nás naopak mile překvapilo, byly aktivity pro děti, které určitě není jednoduché na takové akci zabavit. Ať už tvorba zvířátek z balonků, kreslení čokoládou anebo malování na obličej. Určitě děti bavilo, že se mohli zapojit do kurzů vaření pro nejmenší. 
Celkově sečteno a podtrženo, určitě takových gastro akcí víc a hlavně minimálně takovou účast vás, pro které se tyto akce pořádají, a bez vaší návštěvy je snaha pořadatelů zbytečná. Snad se brzo setkáme na akci podobné, anebo u dalšího ročníku čokoládového festivalu.

➕  
Hodně stánků 
Kvalitní výrobky 
Soutěže o super ceny 
Zábavný program pro děti
Doprovodný program
Čokolády pro celiaky, lactosefree

stísněný prostor
málo občerstvení (voda, atd.)

📷 foto: David Cekota

Fotogalerie